2015 metų archyvas

2015-12-24    Su Šv. Kalėdomis sveikiname visus!

Tyli nykštukų pasaka pabels į langą.
Dalins laimingų valandų ir rūpesčių metus,
Tegul viltis ir meilė Jus aplanko
Ir lai Kalėdų žiburėliai pusiaukelėj
Suklupusius palydi į namus. 3726788_6b1c9

2015-10-10     Savanorių pagalba

Spalio 10 d. mūsų priklausomybės ligų reabilitacijos bendruomenę aplankė VDU komunikacijos studenčių savanorių komanda.   Pakeliui sustojome pasigrožėti Rokiškių piliakalnio gamtovaizdžiais  ir susipažinti su lankytinomis vietomis Kruonio seniūnijoje.

IMG_20151011_150315

IMG_20151011_150410


2015-10-01     Psichologo konsultacijos

Dienos centre teikiamos psichologo konsultacijos priklausomybės ligomis sergantiems ir jų artimiesiems. Prašome iš anksto registruokitės tel. +37060574991.
Konsultuoja psichologas Arlandas Maziliauskas

2015-09-05    Atsiliepimai apie stovyklą

2015 m. pavasarį – rudenį buvo vykdomas Lietuvos respublikos sveikatos apsaugos ministerijos finansuotas projektas „Sąmoningas pasirinkimas” kurio metu vyko jaunimo lyderių mokymai interaktyvi, sveiką gyvenimo būdą propaguojanti jaunimo stovykla ir sąmoningumo kėlimo seminaras. Jaunimo lyderiai suorganizavo stovyklą į kurios veiklas įtraukė tiek Kalvių vietos bendruomenę, tiek LPF „Gyvenimo vartai” darbuotojus ir reabilitantus. Šio renginio metu vyko kūrybinės dirbtuvės, interaktyvios simuliacinės ir komandinės užduotys bei diskusijos su vietos bendruomene. Daugiau nei 10 jaunuolių turėjo galimybę susipažinti su LPF „Gyvenimo vartai” veikla, bei organizacijos priklausomybės ligų psichosocialinės reabilitacijos programoje dalyvaujančių asmenų istorijomis. Dalyviai atsiliepimuose įvardina, jog stovykloje praleistas laikas buvo naudingas susimąstyti apie savo gyvenimo būdą ir turimas atsakomybes bei atsakingai pažvelgti į savo planuojamą ateitį. Šiuo metu jaunuoliai tikslingai planuoja kitą sveikatingumo renginį.         14                 1


2015-06-18    Sąmoningas pasirinkimas

LPF „Gyvenimo vartai“ š.m. birželio 18 d. pasirašė sutartį su Sveikatos ministerija dėl sveikatos stiprinimo bei narkomanijos prevencijos veiklų vykdymo. Projektui “Sąmoningas pasirinkimas”  Sveikatos ministerija iš valstybės biudžeto skyrė 1400 eurų paramą. Projekto tikslas – sumažinti jaunimo riziką tapti priklausomais nuo psichoaktyvių medžiagų, skatinant dalyvių kritinį mąstymą bei fizinį aktyvumą. Projekto uždaviniai: 1. Atrinkti norinčius ir galinčius dirbti prevencinį darbą jaunimo lyderius. 2. Suteikti jaunimo lyderiams žinių apie psichoaktyvių medžiagų vartojimo prevenciją bei sveikos gyvensenos ugdymą. 3. Išmokyti jaunimą savarankiškai organizuoti prevencinę stovyklą.

Visus norinčius dalyvauti mokymuose ir jūsų pačių suorganizuotoje vasaros stovykloje kviečiame registruotis telefonu 860041787 ar elektroniniu paštu gyvenimovartai@gmail.com . Kviečiame savanorius prisidėti prie organizacijos prevencinės veiklos vykdymo. Mokymų pradžia birželio 30 d. 14 val. LPF „Gyvenimo vartai“ patalpose, Kapsų g. 11, Kaunas. Mokymus ves psichologas Liudas Švipas iš Vš.Į „Psichologinių idėjų namai“.


2015-04-08    Socialinio verslo kūrimo akceleratorius

Šių metų balandžio 8-13 dienomis labdaros ir paramos fondas „Gyvenimo vartai“ dalyvavo tarptautinėje socialinio verslo akceleratoriaus „Socifaction“ mokymuose, kuriuose pristatė savo socialinio verslo idėjas,  sužinojo daugybę paslapčių, kaip kurti, pristatyti visuomenei socialinį verslą. Šio tipo verslas tai naujovė dabartinei visuomenei, neįsivaizduojančiai savo gyvenimo be daiktų ir kitų materialinių gėrybių. Šio verslo teigiama pusė, kad  uždirbtą pelną organizacija panaudoja ne savanaudiškai, o siekiant spręsti visuomenines problemas, skatinant sveikatingumą, mokat blaivaus gyvenimo privalumo, tvarkant aplinką ir tausojant  gamtą, kurioje visi gyvename. Pagrindinis mūsų nevyriausybinės organizacijos tikslas padėti žmonėms, kurie yra priklausomi nuo alkoholio ar narkotikų ir nori atsisakyti šio žalingo įpročio. Jiems reikalinga kvalifikuota psichologinė pagalba ir saugi gyvenamoji aplinka sveikimo metu. Po reabilitacijos programos pabaigimo, mes stengiamės padėti žmogui integruotis į darbo rinką, dalyvauti mokymuose ir aktyviame visuomenės gyvenime. Įsteigus socialinį verslą atsiras galimybė įdarbinti reabilitacijos programą baigusius klientus naujai įkurtose darbo vietose, tai sprendžiant socialinės atskirties ir skurdo mažinimo problemas. Organizacijai yra labai svarbus bendradarbiavimas su valstybinėm institucijomis ir verslininkais. Veikdami kartu mes galime sumažinant skurdą ir alkoholizmo bei narkomanijos paplitimą mūsų tėvynėje. Savanoris  Vytautas Nomeika.
Organizacijos savanoriai ir vadovas dalyvavo socialinio verslo kūrimo tarptautiniuose mokymuose SOCIFACTION. Taip pat dalyvavo socialinio verslo forume. IMG_20150409_191752 hdr

2015-03-25     Rajonas, kurio gyventojai pramogauja nemokamai – kaip tai sukurti Lietuvoje?

Nemokamas muzikos festivalis, ekologiškas restoranas, iš saldėsių sukurtas miesto maketas centriniame parke, kuriuo visi gali vaišintis nemokamai, pigi darbo vietų nuoma visiems rajono gyventojams, bendruomenės daržai trijose dešimtyse apleistų teritorijų – visa tai turi gana skurdi, nusikalstamumu ir narkotikų prekyba anksčiau garsėjusi keliasdešimties tūkstančių Londono gyventojų bendruomenė, kurios problemas išspręsti nusprendė trys šešiasdešimtmetį perkopusios moterys bei socialinio verslo vystytojas Micealas Pyneris. Savo sukauptą patirtį ekspertas išdėstė gausų ekspertų būrį sutelkusiame Nacionalinio socialinės integracijos instituto kartu su partneriais organizuojamame Socialinio verslo forume. Plačiau: http://zmogui.lt/2015/04/socialinio-verslo-forume-pristatyta-pirmoji-baltijos-salyse-socialinio-verslo-koncepcija/