Socialinis verslas „Auksinės rankos“

Nuo 2022 m. gegužės 1 d. įgyvendiname Europos socialinio fondo agentūros programos „Alternatyvių Investicijų Detektorius (AID)“ projektą „Auksinės rankos“ (finansuojamas Europos socialinio fondo lėšomis). Jo veiklos skirtos padėti bedarbiams integruotis į darbo rinką ir grįžti į aktyvią visuomenę.

Kovo 24 d. projekto darbuotojų komanda dalyvavo interneto mokymuose socialinio verslo inovatoriams, kuriuos vedė socialinio verslo praktikai Monika Stankevičiūtė ir Arūnas Survila iš NVO „Avilys“ bei  Nacionalinis socialinės integracijos instituto.

Gegužės mėnesį prasidėjo projekto I etapo veiklos, skirtos pasiruošimas dalyvauti socialinio verslo „Auksinės rankos“ veiklose. Fondo įdarbinimo tarpininkas ir socialinė darbuotoja pirmajai 10 dalyvių grupei įvertino klientų poreikius ir galimybes, sudarė individualius pagalbos planus, informavo apie prieinamas paslaugas bei mokymus, konsultavo, padėjo tvarkyti dokumentus, tarpininkavo įsidarbinant. Buvo išbandytos maksimalios galimybės bedarbius integruoti į darbo rinką ir padėti susirasti pastovų darbą.

Birželio mėnesį su džiaugsmu galėjome apibendrinti pirmuosius projekto rezultatus -iš pirmosios 10 dalyvių grupės net 7 asmenys arba 70 proc. įsidarbino ar pasirinko įsidarbinimą palengvinsiančius mokymus. Tuo pat metu Kapsų g. 11, Kaune pradėtos įrengti medžio ir meno dirbtuvės, kuriose bedarbiai lavins savo darbinius įgūdžius ir, padedami patyrusių meistrų, gamins įvairius gaminius. Dirbtuvės įrenginėjamos su Užimtumo tarnybos parama.

Liepos 14 d. Vilniuje, Europos socialinio fondo agentūros salėje LPF „Gyvenimo vartai“ komanda dalyvavo Socialiniuose pusryčiuose, tuo pačiu pažymėtas ir Alternatyvių investicijų detektoriaus (AID) 2-asis gimtadienis. Tai buvo puiki proga susitikti su projekto vadovais bei keliasdešimt organizacijų, kurios taip pat sprendžia socialiai pažeidžiamų, socialinę riziką ir atskirtį patiriančių asmenų problemas. Buvo malonu pažinti kolegas iš visos Lietuvos bei sužinoti apie jų taikomus išradingus ir inovatyvius metodus, padedančius įdarbinti ir įsidarbinti.

Liepos mėnesį pradėta burti nauja į darbo rinką ir gyvenimą grįžtančių bedarbių grupė. Šalia socialinės  darbuotojos ir įdarbinimo tarpininko, projekte pradėjo dirbti ir konsultuojantis Marketingo, dizaino, verslumo specialistas.

Rugpjūčio mėnesį projekte „Auksinės rankos“ toliau buvo tęsiamas pasirengimas ne tik įsidarbinti, bet ir dalyvauti socialiniame versle. Fondo patalpose Kapsų g. 11 (viso 50 kv. m.) buvo įrengtos medžio ir meno dirbinių dirbtuvės. Planuojama juose gaminti tokius meninius  ir medžio kūrinius kaip vėtrungės, mediniai aviliai, lesyklėlės, inkilai, padėkliukai, mediniai šaukštai, papuošalai ir kt.). Numatoma, kad susidomėjusiems bedarbiams ir ekonomiškai neaktyviems žmonėms vadovaus patyręs pedagogas – medžio meistras.

Planuojama, kad plėtojant „Auksinių rankų“ socialinį verslą dirbtuvių produkcija bus realizuojama pardavinėjant gaminius Žaliakalnio turguje ir (ar) interneto parduotuvėje. Plėtojant socialinį verslą bus konsultuojamasi su VšĮ „Versli Lietuva“, dalyvaujama jos mokymuose, skirtuose vystyti socialinį verslą. Projektui numatytas ilgametis tęstinumas.

Įrengtos „Auksinių rankų“ dirbtuvės bus atviros Kauno ir Žaliakalnio bendruomenei.

Rugpjūčio 25 d. Atvirų durų diena medžio dirbtuvėse. Dirbtuvės pilnai paruoštos darbui. Buvo priimti pirmieji jų lankytojai iš Žaliakalnio bendruomenės. Su dirbtuvių įrankiais supažindino medžio meistras Skirmantas, projekto istoriją pasakojo įdarbinimo tarpininkas Simonas. Po visų pasisakymų laukė vaišės. 

Dėkojame mūsų rėmėjams, kurių dėka galime padėti įgyvendinti svajones!