2016-10-13 Susitikimas su Žaliakalnio seniūnijos gyventojais
Spalio 13 d. Žaliakalnio seniūnijoje buvo inicijuota pirmoji bendruomenės problemų analizės sesija. Susitikimo metu Žaliakalnio gyventojai diskutavo apie aktualiausias problemas iškylančias jų bendruomenėje ir sunkumus, su kuriais susiduria socialinės rizikos
2016-09-28 Reabilitacija laisvės atėmimo vietose ir laisvėje
Šiandien Vilniuje, Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijoje, dalyvavome Kalėjimų departamento prie LR teisingumo ministerijos, Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento kartu su LR teisingumo ministerija surengtoje tarptautinėje konferencijoje „Psichologinė socialinė reabilitacija laisvės atėmimo vietose: patirtis ir perspektyvos“.
Jos pagrindinės temos ir problemų nagrinėjimas buvo skirtas socialinės psichologinės reabilitacijos paslaugos laisvės atėmimo vietose teikiamiems asmenims, turintiems pomėgį vartoti alkoholį ir narkotines bei psichotropines medžiagas, kaip jiems sudaryti prielaidas sėkmingiau integruotis į visuomenę ir darbo rinką. Tikėtina, kad priklausomi nuo alkoholio ir narkotinių bei psichotropinių medžiagų asmenys, negavę šių paslaugų laisvės atėmimo vietose, išėję į laisvę pradės dažniau vartoti alkoholį ir narkotikus, ir vėl pažeidinės įstatymus bei vykdys nusikaltimus.
Konferencijoje buvo apžvelgiamos sėkmingos bei veiksmingos Lietuvos ir užsienio šalių praktikos, sprendžiant asmenų, priklausomų nuo alkoholio ir narkotinių bei psichotropinių medžiagų, vartojimo problemos bei pagalbos teikimo galimybės įkalinimo įstaigose.
Pagrindinius pranešimus Konferencijoje skaitė Pasaulio sveikatos organizacijos biuro Lietuvoje vadovė Ingrida Zurlytė, Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento direktorė Inga Juozapavičienė („Kelias į sėkmę: patirtis ir geriausių sprendimų paieška“), Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos direktorė Živilė Mikėnaitė, UNDOC patarėja Rytų Europos ir Centrinės Azijos šalims Žanat Kosmuchamedova („Žalos mažinimo kalėjimuose gerosios praktikos pavyzdžiai“), savo sėkminga darbo patirtimi dalinosi Latvijos Respublikos Kalėjimų administracijos Olaine kalėjimų ligoninės atstovė Alise Krištala („Novatoriško resocializacijos modelio taikymas darbe su priklausomybes turinčiais nuteistaisiais“), Kalėjimų departamento prie Estijos teisingumo ministerijos Reabilitacijos skyriaus medicinos patarėja Kristel Ojala, Tartu kalėjimo Priklausomybių nuo narkotinių medžiagų reabilitacijos skyriaus psichologė Maria Urbel („Priklausomų nuo narkotinių medžiagų asmenų Estijos įkalinimo įstaigose reabilitacija – holistinio ir integruoto požiūrio link“), Lenkijos Centrinės Kalėjimų tarnybos Laisvės atėmimo vietų skyriaus specialistas Sebastian Lizińczyk („Terapinių priemonių, taikomų priklausomybes turintiems nuteistiesiems Lenkijos įkalinimo įstaigose, efektyvumas“), Lietuvos socialinės psichologinės reabilitacijos įstaigų atstovai: Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos Psichologinės tarnybos specialistė Vilma Litvinskaitė („Priklausomybes turinčių įkalintų asmenų gyvybės stotelė“), Vilniaus arkivyskupijos Caritas priklausomų asmenų bendruomenės „Aš Esu“ vadovas kunigas Kęstutis Dvareckas („Priklausomų asmenų, sugrįžusių iš pataisos namų, reabilitacija ir integracija bendruomenėje „Aš Esu“), Vilniaus apygardos probacijos tarnybos Vilniaus probacijos skyriaus vyriausioji specialistė Jūratė Stalmačenkienė („Darbas su priklausomais asmenimis Vilniaus apygardos probacijos tarnyboje“), Psichosocialinės reabilitacijos asmenims turintiems priklausomybę „Meikštų dvaras“ programos vadovas Vytautas Mileris („Terapinės bendruomenės modelis“).
Konferencijoje dalyvavo Lietuvos Respublikos Seimo ir LR sveikatos apsaugos ministerijos atstovai, LR teisingumo ministras Juozas Bernatonis.
Įdomi vyko po Konferencijos rezultatų apibendrinimo diskusija.
Gerai, kai gali išsisakyti problemas, esi girdimas, suprastas, dirbant su itin sudėtinga tiksline grupe, turinčiais pomėgį vartoti alkoholį ir narkotines bei psichotropines medžiagas ir socialinės psichologinės reabilitacijos paslaugas laisvės atėmimo vietose priimančiais asmenims, nuo kurios veiklos rezultatų priklauso daugelio Lietuvos gyventojų ramybė ir saugumas.
Angelė Pabricaitė
2016-08-15 Svečiai iš Alytaus
Žolinių dieną reabilitacijos centrą aplankė svečiai iš Alytaus. Buvo dalijamasi gyvenimo patirtimi. Tai ir atsisakymas nuo įvairių priklausomybių, mokymasis gyventi blaiviai ir maldų bei giesmių pagalba kasdieniniame gyvenime.
Žiūrėti galeriją.
2016-07-29 Startavo naujas projektas „Vieninga šeima“
Projekto tikslas ugdyti socialinę šeimos narių tarpusavio atsakomybę bei teikti jiems pagalbą sprendžiant sunkumus dėl įvairių priklausomybių. Suteikti žinių šeimoms, kaip pastebėti ankstyvuosius įvairių priklausomybių sukeliamus ženklus bei problemas ir kaip išvengti krizinės situacijos šeimoje. Teikti socialinę bei psichologinę pagalbą socialinės rizikos šeimoms, sprendžiant priklausomybės problemas šiose šeimose. Organizuoti socialinės rizikos šeimų vaikų užimtumą vasaros atostogų metu. Suteikti rizikos šeimų vaikams žinių apie laisvalaikio planavimą, padėti jiems suplanuoti 2 dienų vasaros stovyklą. Vaikai išmoks organizuoti vasaros stovyklas ir prasmingai leisti laisvalaikį. Sustiprės šeimos tarpusavio ryšiai. Šeimos nariai sistemingai susitikinės organizacijos Dienos centre, dalinsis gerąja patirti ir padės kitiems. Tikimės, kad atsiras šeimos narių savitarpio paramos grupė.
Skaityti dokumentaciją (pdf).
2016-07-29 Parengta ataskaita apie 2015 m. veiklą
Organizacija įgyvendina įstatuose nustatytas veiklas, padeda priklausomybės ligomis sergantiems asmenims atsisakyti psichotropinių medžiagų vartojimo ir po reabilitacijos kurso baigimo padeda klientui sugrįžti atgal į visuomenę ir į darbo rinką. Priklausomybės ligų reabilitacijos bendruomenėje sveiko 12 asmenų. Jie buvo sistemingai konsultuojami, mokėsi socialinių įgūdžių, savarankiškai prižiūrėjo gyvulius, augino šiltnamyje daržoves, tvarkė ir gražino aplinką… (skaityti plačiau)
2016-07-17 Kai vieni buvome, nieko neturėjome…
Labdaros paramos fondo „Gyvenimo vartai“ bendruomenės nariai su savo šeimomis prasmingai praleido laisvalaikį vasaros stovykloje Rokiškių kaime, netoli nuostabių Kalvių ir Gabio ežerų.
Atrodo, kam to reikia? Juk ir namuose prie kompiuterio, televizoriaus galima puikiausią savaitgalį praleisti. Tačiau, būnant draugijoje su tais, kurie irgi turi panašių problemų ir žino kaip jas išspręsti gimsta visai kitokia gyvenimo kokybė.
Kaip išmintingai https://www.facebook.com/gyvenimo.vartai rašo Simona: „…Kai buvau viena ir nieko neturėjau: Aš prašiau draugo, kuris padėtų man iškęsti skausmą. Niekas neatėjo, tik Dievas. Kai man reikėjo dvasios pakilti iš miego: Niekas negalėjo man padėti… tik Dievas. Kai mačiau vien liūdesį ir man reikėjo atsakymų: Niekas manęs negirdėjo, tik Dievas. Todėl, dėkoju Tau, Dieve, Nes tu esi geras ir myli mus.“
Labdaros ir paramos fondo „Gyvenimo vartai“, darbuotojai ir klientai džiaugiasi Kauno miesto savivaldybės finansuojamu projektu „Intensyvi krizių įveikimo ir psichosocialinė pagalba Dienos centre“. Pagal viešųjų paslaugų programą „Iniciatyvos Kaunui“ dienos centre kompleksinę pagalbą gaus 10 – 15 asmenų, priklausomų nuo alkoholio ir psichoaktyviųjų medžiagų, bei jų šeimos nariai.
Vasaros stovykloje visi tarytum atsivėre, atsipalaidavo nuo miesto rūpesčių. Vasaros gamtoje galėjo atskleisti savo gebėjimus, ruošdami maistą, dalyvaujant tinklinio turnyre, žaisdami lauko ir stalo žaidimus, grožėdamiesi gamta nuo Rokiškio piliakalnio.
Angelė Pabricaitė



2016-07-02 Kviečiame asmenis į stovyklą!
Kada vyks stovykla? Stovyklos laikas – 2016 m. liepos mėn. 16 d. Kur stovyklausime? Stovykla vyks Rokiškių kaime, Labdaros paramos fonde „Gyvenimo vartai“. Ką veiksime stovykloje?
- Žaisime žaidimus
- Keliausime
- Maudysimės ežere
- Diskutuosime
- Susirasim naujų draugų
- Sportuosime
- Darysime rankdarbius
- Kūrensime laužą, kepsime skanėstus
- Gaminsime valgyti
Ką pasiimti į stovyklą?
- Turėti drabužius ir avalynę, kuriais būtų patogu lakstyti, žaisti, sėdėti ant žolės ir drabužius persirengti.
- Turėti maudymosi kostiumėlį, kepurę nuo saulės, striukę, jei būtų vėsu ar lietinga.
- Turėti didelį rankšluostį, kurio reikės po maudynių ir mažesnį kuriuo naudositės nusiprausę.
- Tualetiniai reikmenys: dantų šepetėlis, dantų pasta, šukos, muilas.
- Jei nemokate plaukti- pasiimkite plaukmenis.
- Turėti puodelį, lėkštę, dubenėlį, šaukštą, šaukštelį, šakutę, peilį.
- Palapinę.
- Miegmaišį ar patalynę su kuria miegosite, bei pagalvę
- Patiesalą sėdėti prie laužo.
- Muzikos instrumentą, jei mokate groti.
- Bei gerą nuotaiką.
Iki susitikimo stovykloje ! Jei kils klausimų, skambinkite stovyklos vadovui Giedriui Žukui tel.numeriu +370-600-41787
2016-07-01 D Ė M Ė S I O ! ! !
Labdaros ir paramos fondas „Gyvenimo vartai“, teikiantis reabilitacijos paslaugas priklausomybės ligomis sergantiems asmenims, KVIEČIA priklausomybės ligomis sergančius asmenis reabilituotis nuo alkoholio ir psichoaktyviųjų medžiagų.
Kviečiame registruotis telefonu +370-600-41787 ar el. paštu: gyvenimovartai@gmail.com
2016-07-01 Įgyvendinamas projektas
Nuo 2016 m liepos 1 d. Labdaros ir paramos fondas „Gyvenimo vartai“ pradėjo įgyvendinti dalinai finansuojamą Kauno miesto savivaldybės Socialinių paslaugų plėtros paslaugų socialinės rizikos asmenims gerinimo ir plėtros projektą „Intensyvi krizių įveikimo ir psichosocialinė pagalba Dienos centre“ pagal viešųjų paslaugų Kauno miesto savivaldybės programą „Iniciatyvos Kaunui“.
Labdaros ir paramos fondo „Gyvenimo vartai“ Dienos centre jau teikiama kompleksinė pagalba 10 – 15 asmenų, priklausomų nuo alkoholio ir psichoaktyviųjų medžiagų, bei jų šeimos artimiesiems.
Dienos centre socialinis darbuotojas ir psichologas šiuos asmenis konsultuoja individualiai, o taip pat įjungia į psichoterapinę grupę, kurioje supažindina su priklausomybių pasekmėmis bei jų įveikimo būdais.
Drauge, esant poreikiui, jiems yra sudarytos palankios sąlygos darbinių įgūdžių atkūrimui bei ugdymui, mokinantis ir praktikuojant atlikti remonto, apdailos darbus. Be to, atsižvelgiant į socialinę padėtį, stokojantiems teikiama parama maistu.
Angelė Pabricaitė
2016-06-25 Alkoholio vartojimo įpročių patikros
Higienos instituto (HI) specialistai ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto mokslininkai parengė alkoholio vartojimo įpročių patikros ir pagalbos teikimo asmenims metodines rekomendacijas. Šios rekomendacijos skirtos pirminės asmens sveikatos priežiūros įstaigose dirbantiems sveikatos priežiūros specialistams (bendrosios praktikos gydytojams, slaugytojams), savivaldybių visuomenės sveikatos priežiūros biuruose dirbantiems visuomenės sveikatos ir kitiems specialistams, kurie norėtų teikti minėtas paslaugas suaugusiems šalies gyventojams. Rekomendacijų pirmoje dalyje pateikiama susisteminta informacija apie trumpąją intervenciją, svarbiausius jos struktūrinius elementus, aptariami suaugusiems asmenims taikomi rizikingo ir žalingo alkoholio vartojimo atpažinimo metodai, intervencijos parinkimas atsižvelgiant į nustatytą alkoholio vartojimo rizikos lygį. Antroje rekomendacijų dalyje nagrinėjama, kaip turėtų būti teikiama trumpoji intervencija suaugusiems asmenims, pateikiama intervencijos teikimo schema ir rekomendacijos įstaigoms, planuojančioms teikti trumpąją intervenciją. Rekomendacijų prieduose pateikiama papildoma informacija ir pagalbinė medžiaga specialistams.
Rekomendacijos Higienos instituto www.hi.lt svetainėje http://www.hi.lt/uploads/pdf/leidiniai/Rekomendacijos/HI_Metodines%20rekomendacijos_alkoholio%20vartojimas.pdf
HI Technologijų vertinimo skyriaus vadovė Raimonda Janonienė
2016-06-20 D ė m e s i o!!!
Labdaros ir paramos fondas „Gyvenimo vartai“, vienintelis Kauno mieste Dienos centras teikiantis reabilitacijos paslaugas priklausomybės ligomis sergantiems asmenims, KVIEČIA priklausomus nuo alkoholio ir psichoaktyviųjų medžiagų asmenis bei jų šeimų narius dalyvauti Dienos centro teikiamoje kompleksinės pagalbos programoje. Jos metu priklausomus nuo alkoholio ar psichoaktyviųjų medžiagų asmenis bei jų šeimų narius individualiai konsultuos socialinis darbuotojas ir psichologas. Bus vedamos psichoterapinės grupės; skaitomos paskaitos priklausomybių bei jų įveikimo tema; organizuojamos savitarpio pagalbos grupės; kaip taikant reabilitacijos programą mokyti tikslinės grupės asmenims gyventi blaiviai.
Esant poreikiui, bus sudarytos sąlygos darbinių įgūdžių atkūrimui ir ugdymui. LPF „Gyvenimo vartai“ savanoriai, norinčius tikslinės grupės asmenis mokys remonto ir apdailos darbų. Stokojantiems bus teikiama parama maistu.
Dienos centre teikiamos nemokamos psichologo konsultacijos priklausomybių ligomis sergantiems asmenims ir jų artimiesiems pirmadieniais ir ketvirtadieniais nuo 14:00 iki 17:00 val. (Kapsų g. 11, Kaunas).
Kviečiame registruotis telefonu +370-600-41787 ar el. laišku gyvenimovartai@gmail.com
2016-06-18 Nauji metodiniai patarimai „Sveikatos mokymas: mokymo metodų praktinis panaudojimas mokant apie alkoholio žalą“
Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro Sveikatos mokykla leidinyje pateikiami dviejų sveikatos mokymo metodų, taikomų mokant apie alkoholio poveikį žmogaus sveikatai ir piktnaudžiavimo juo neigiamus socialinius padarinius, pavyzdžiai.
Leidinys skirtas asmens ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistams, sveikatos edukologams, sveikatos mokymo organizatoriams, užsiimantiems privalomuoju ar savanoriškuoju mokymu apie alkoholio poveikį žmogaus sveikatai.
Metodinius patarimus „Sveikatos mokymas: mokymo metodų praktinis panaudojimas mokant apie alkoholio žalą (4)“ galite rasti Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro interneto svetainės „Metodinė medžiaga – Sveikatos mokymas“ skiltyje arba
2016-06-15 Ką veikia vaikai?!
Moksliniais tyrimais įrodyta, jog kuo jaunesniame amžiuje vaikai pradeda eksperimentuoti su psichoaktyviosiomis medžiagomis, tuo didesnė tikimybė, jog ateityje jie taps priklausomais. Tėvai nori ir stengiasi apsaugoti savo šeimą nuo žalingų įpročių.
Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas ir tarptautinė „Mentor“ organizacijos atstovybė Lietuvoje pristatė specialiai paauglių tėvams sukurtą mokomąjį informatyvų testą, kaip galima pažinti, ar vaikai naudoja psichoatyviąsias medžiagas. Testui sukurta 60 klausimų ir atsakymų, tačiau sprendžiantysis vienu kartu turės atsakyti į 30 iš jų: vieni apie alkoholio, energetinių gėrimų, tabako, elektroninių cigarečių, vaistų ir narkotinių medžiagų daromą žalą, kiti – padės geriau suprasti, koks turėtų būti santykis tarp tėvų ir paauglių, bei kaip kurti sveiką atmosferą šeimoje ir namuose
Tėvai, vaikų globėjai ar pedagogai testą apie psichoaktyviąsias medžiagas, asmeninį tobulėjimą, įgūdžius, kaip apsaugoti savo paauglius nuo neigiamo aplinkos poveikio gali rasti interneto svetainėje www.kaveikiavaikai.lt
2016-05-31 LPF „Gyvenimo vartai“ pasirašė Bendradarbiavimo sutartį su Kauno miesto Žaliakalnio seniūnija
Labdaros ir paramos fondas „Gyvenimo vartai“ jau 15 metų Kauno miesto Žaliakalnio seniūnijos teritorijoje sėkmingai vykdo socialinę, kultūrinę-pramoginę veiklą.
Giedrius Žukas, Labdaros ir paramos fondo „Gyvenimo vartai“ direktorius, priėmė drąsius iššūkius, savo resursais ir gebėjimais aktyviau įsijungti į bendrą Kauno miesto Žaliakalnio seniūnijos veiklą. Jis drauge su Kauno miesto Žaliakalnio seniūnijos darbuotojais aptarė galimybes organizuoti ir vykdyti bendruomenės narių socializacijos projektus; dalinantis gerąja patirtimi; teikti ir viešinti informaciją apie teikiamas paslaugas, organizuojamus renginius, vasaros stovyklas; siekti spręsti Žaliakalnio problemas.
Šias nuostatas ir įsipareigojimus Labdaros ir paramos fondas „Gyvenimo vartai“, atstovaujamas fondo direktoriaus Giedriaus Žuko, ir Kauno miesto Žaliakalnio seniūnija, atstovaujama seniūno Broniaus Girdausko, sutvirtino 2016 m. gegužės mėn. 31 d., pasirašydami abiejų šalių Bendradarbiavimo sutartį.
Angelė Pabricaitė
2016-05-23 Jungtinių Tautų Generalinėje Asamblėjoje narkotinių ir psichotropinių medžiagų klausimai
LR Seime po Jungtinės Tautų Generalinės Asamblėjos specialiosios sesijos narkotikų klausimais įvyko Spaudos konferencija. Ji buvo skirta Europos narkotikų ir narkomanijos stebėsenos centro 2016 metų metinės ataskaitos , susijusios su narkotikų padėties Europoje apžvalga, pristatymui bei narkotinių ir psichotropinių medžiagų politikos aptarimui.
Konferencijoje LR sveikatos apsaugos ministras Juras Požela informavo apie Lietuvos Respublikos ir kitų pasaulio valstybių veiksmus, sprendžiant narkotinių ir psichotropinių medžiagų ir su jų vartojimu susijusias problemas. Ministras atkreipė dėmesį tai, kad Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos specialiosios sesijos narkotikų klausimais akcentai buvo šie: užtikrinti sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumą asmenims, priklausomiems nuo narkotinių ir psichotropinių medžiagų; asmenų priklausomų nuo narkotinių medžiagų integracija į visuomenę bei tarpžinybinis bendradarbiavimas, sprendžiant narkotinių medžiagų ir su jų vartojimų susijusias problemas; sveikatos dimensija ir subalansuotas požiūris į jos politiką.
Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento direktorė Inga Juozapavičienė, apžvelgdama Europos narkotikų ir narkomanijos stebėsenos centro metinę ataskaitą, įvertino, kad Europos (tame tarpe ir Lietuvos) gyventojų psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo tendencijos išliko tos pačios. Tačiau atsiranda naujos psichoaktyvios medžiagos (NPS). Jos yra naujos grėsmės tiek gyventojams, tiek su jais prevenciškai dirbinančiais ir nuo žalingų įpročių saugančiais darbuotojais. Spaudos konferencijoje Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento direktorė Inga Juozapavičienė įspėjo: „Daugėja pranešimų apie naująsias psichoaktyviąsias medžiagas ir kad NPS vartotojai dažnai atsiduria pinklėse, klaidingai galvodami, kad tai, kas legalu, yra nepavojinga. Kadangi tokių medžiagų poveikis sveikatai iki galo nėra ištirtas, tokios medžiagos gali būtų labai pavojingos. Situacija Europoje jau parodė, kad NPS gali sukelti apsinuodijamus ir net mirtis“.
Policijos generalinio komisaro pavaduotojas Edvardas Šileris pripažino, kad Lietuvoje statistiškai ir toliau daugiausiai nusikaltimų yra susiję su narkotinėmis medžiagomis, ypač susijusių su kanapėmis. Ir nors gausiai narkotines ir psichotropines medžiagas platinančio romų taboro problemą šiuo metu kompleksiškai sprendžiama, bendradarbiaujant su visomis suinteresuotomis institucijoms, vis tiek ji tebėra aktuali.
Vilniaus Respublikinės universitetinės ligoninės Toksikologijos centro vadovas Robertas Badaras, pritardamas Policijos generalinio komisaro pavaduotojo Edvardo Šilerio paminėtai kanapių vartojimo problemai, atkreipė ypatingą dėmesį, kad jose kaip ir kitose dabartinėje narkotinių medžiagų rinkoje dažnai teikiamose žaliavose būna tokių priemaišų, kurių poveikis yra labai pavojingas sveikatai.
Visą Europos narkotikų ir narkomanijos stebėsenos centro 82 puslapių metinę ataskaitą galima rasti http://ntakd.lrv.lt/uploads/ntakd/documents/files/DRUGREPORT2016LT.pdf
Angelė Pabricaitė
2016-05-20 LPF„Gyvenimo vartai“ laimėjo konkursą „Iniciatyvos Kaunui 2016“
Labdaros ir paramos fondas „Gyvenimo vartai“ prisijungė prie Kauno miesto savivaldybės inicijuojamos programos „Iniciatyvos Kaunui“ ir pagal 2016 m. Kauno miesto savivaldybės lėšomis finansuojamų viešųjų paslaugų sritis pateikė keletą projektų paraiškų.
Kauno miesto savivaldybės programos „Iniciatyvos Kaunui“ metu miestas finansuoja ne organizacijas, bet projektus, kurie sprendžia aktualias problemas ir yra orientuoti į aiškius rezultatus, kurie pagerins kauniečių gyvenimą. Toks finansavimo modelis pasirinktas todėl, kad Nevyriausybinės organizacijos ir bendruomenės vertinamos kaip Kauno miesto savivaldybės kolegos ir partneriai, dirbantys tam pačiam tikslui – sprendžiant miesto bendruomenei aktualias problemas. Vadovautasi nuomone, kad anksčiau vyravęs šelpimo modelis pristabdė aktyvios, sąmoningos visuomenės vystymąsi. Todėl pakeista sistema siekiama, jog NVO ar kitų organizacijų įgyvendinti projektai tarnautų miestui, o ne pačioms organizacijoms. Nevyriausybinės organizacijos ir bendruomenės projektų paraiškomis Kauno mieste savivaldybei pateikė savo pasiūlymus, kaip gali prisidėti prie Kauno problemų sprendimų, siūlant savo iniciatyvas. Konkurencija tarp pareiškėjų iš tiesų buvo didelė: Kauno mieste viešosioms paslaugoms vykdyti pateiktos 529 projektų paraiškos, kuriose planuojamų įgyvendinti projektų vertė siekė 20,6 mln. Eur, o iš Savivaldybės biudžeto buvo prašoma lėšų suma viršijant 11 mln. Eur.
Labdaros ir paramos fondas „Gyvenimo vartai“ projektas „Intensyvi krizių įveikimo ir psichosocialinė pagalba Dienos centre“ laimėjo Kauno miesto savivaldybės Socialinių paslaugų plėtros paslaugų socialinės rizikos asmenims gerinimo ir plėtros konkursą pagal 2016 m. Kauno miesto savivaldybės lėšomis finansuojamų viešųjų paslaugų Kauno miesto savivaldybės inicijuojamoje programoje „Iniciatyvos Kaunui“.
Angelė Pabricaitė
2016-05-14 Dėmesio!!!
Ieškome socialinio darbuotojo darbui Kauno m. savivaldybės dalinai finansuojamame projekte „Intensyvi krizių įveikimo ir psichosocialinė pagalba Dienos centre“. Dienos centras yra Kaune, Kapsų g. 11.
Uždaviniai:
- Informuoti ir motyvuoti tikslinės grupės asmenis dalyvauti Dienos centro reabilitacinėje programoje;
- Taikant reabilitacijos programą mokyti tikslinės grupės asmenis gyventi blaiviai; paskaitos, grupiniai užsiėmimai ir individualios konsultacijos.
- Teikti pagalbą maistu. Dienos centre dalyvaujantys asmenys gaus maisto paketus.
Kviečiame registruotis asmenis, turinčius įvairių priklausomybės problemų. Registracija telefonu +370-600-41787 ar el. laišku gyvenimovartai@gmail.com

2016-03-11 Sveikiname su Lietuvos nepriklausomybės paskelbimo diena!
2016-02-10 Palaikomoji grupė moterims
Dienos centre vyksta palaikomoji grupė moterims. Kviečiame į susitikimus. Artimiausias moterų susitikimas vyks vasario 19 d. 15 val. Kapsų g. 11, Kaunas. Grupę veda psichologė Renata Preikšaitė.
Dėl individualių konsultacijų galite kreiptis telefonu +37065850379 ir asmeniškai suderinti konsultacijos laiką.
DĖKOJAME JUMS UŽ JŪSŲ PARAMĄ!
Nelikite abejingi, prašome paskirti 2 procentus gyventojų pajamų mokesčio už 2015 metus mūsų organizacijai . Ši parama yra labai reikalinga mūsų organizacijos klientams, pradedantiems naują blaivaus gyvenimo etapą. Kitaip šie 2 procentai GPM mokesčio paskęs biudžeto peripetijose. Mes laukiame jūsų paramos, kad galėtume efektyviau dirbti mažinant narkomanijos ir alkoholizmo plitimą Lietuvoje. Mes už bendradarbiavimą ir saugią kaimynystę. Kaip mus paremti?
- prisijunkite prie Jūsų elektroninės bankininkystės tiesiogiai per banką, arba per Elektroninio deklaravimo sistemos svetainę >>.
- pasirinkti e-deklaravimą, tuomet Jus iš karto nukreips į Elektroninio deklaravimo sistemą (EDS), kurioje jau būsite registruotas.
- Paspauskite skirtuką PARAMOS SKYRIMAS (antras meniu pasirinkimas dešinėje pusėje).
- Prie formos FR0512 paspauskite pirmą pasirinkimą Pildyti formą tiesiogiai portale. Prašymas pervesti iki 2 procentų pajamų mokesčio sumos Lietuvos vienetams, pagal Lietuvos respublikos labdaros ir paramos įstatymą turintiems teisę gauti paramą
- pasirinkite mokestinį laikotarpį 2015.
- įrašyti mūsų organizacijos kodą 300007282 ir pavadinimą LPF „Gyvenimo vartai“.
- Įrašykite 2 procentus ir nurodykite keliems metams skiriate paramą. Maksimaliai galima 5 metai, t.y. iki 2019 metų.
- Paspauskite !Klaidų tikrinimas
- Paspauskite Pateikti deklaraciją .
DĖKOJAME JUMS UŽ JŪSŲ PARAMĄ!