VASAROS STOVYKLA „Myliu tave, Lietuva” BAIGĖSI

LPF “Gyvenimo vartai” š.m. liepos 8-13 d. organizavo patriotinio ugdymo stovyklą „Myliu tave, Lietuva“.
Stovyklą iš dalies finansavo Kauno miesto savivaldybės programa „Iniciatyvos Kaunui“.

KODĖL PASIRINKTA BŪTENT TOKIA TEMA?

„Tema pasirinkta neatsitiktinai,-teigia stovyklos organizatorius Simonas Streikus,-Lietuva išgyvena demografinę krizę. Kenčia ne tik nuo didelės emigracijos, bet ir nuo mažėjančio gimstamumo. Prognozės labai liūdnos, tačiau valdžia nesiima jokių rimtesnių priemonių. Švietimo sistema merdi, mokytojai gauna žmogaus orumo neatitinkančius atlyginimus, daugelis mokyklų susiduria su gerų mokytojų trūkumu. Ir Ugdymo turinyje retai įtrauktos patriotinės vertybės. Tokioje situacijoje organizuota stovykla garsiai ir tvirtai sako, kad nepaisant visų blogybių „mes mylime tave, Lietuva“!”

 

KOKIU BŪDU SKATINOTE VAIKUS PAMILTI LIETUVĄ?

” Visų pirma, aš, kaip organizatorius, turiu pabrėžti, kurti pilnavertišką Lietuvą – Lietuvos piliečių pareiga. Tad mūsų tikslas ir buvo: ugdyti vaikų ir jaunimo meilę Lietuvai, padėti suprasti, kad Lietuva yra nuostabi valstybė, o svarbiausia – mes patys ją kuriame.

Pirma stovyklos diena buvo skirta dalyvių susipažinimui, komandinio darbo įgūdžių ugdymui, buvimo kartu džiaugsmui atrasti. Antroje stovyklos dienoje koncentravomės į Lietuvos gamtos grožį. Rodėme kaip reikia ja rūpintis, prižiūrėti. Šią dieną dalyviai gavo neįprastą nuotykį – žygiavo po pelkę, dalyvavo Kauno marių regioninio parko direkcijos viktorinoje, kūrė vakarinį laužą. Trečiąją dieną dalyviai vyko į Liaudies buities muziejų ten pažino unikalią Lietuvos kultūrą, papročius. Ketvirtąją dieną vaikai mokėsi amatų, gilinosi į skirtingas profesijas, lankėsi Etnokosmologijos muziejuje, dėliojo savo ateities planus. Penktąją dieną gilinomės į didingą Lietuvos istoriją. Vaikai vyko į Anykščių rajoną, aplankė Šeimyniškėlių piliakalnio ekspoziciją, Partizanų parką. Sekančią, šeštąją, dieną vaikai svajojo apie Lietuvos ateitį, kūrė jos projektus, rašė laiškus naujai išrinktam prezidentui. Kūrė palinkėjimus Lietuvai ant popierinių laivelių ir juos plukdė Nemunu. ”

AR MANOTE, KAD STOVYKLA PAVYKO?

„Atsižvelgiant į dalyvių apklausą vaikams stovykla labai patiko. Taip pat tėvų atsiliepimai buvo labai  nuoširdūs ir teigiami. Daug kas domėjosi, ar kitais metais bus tokia stovykla. Galiu drąsiai atsakyti – jau, ką tik pasibaigus stovyklai, turime nemažai idėjų ir dėl didelio susidomėjimo tikrai planuojame kurti panašią stovyklą vaikams.”

 

Ačiū visiems prisidėjusiems prie stovyklos organizavimo!

Stovyklos partneriai: Palemono vaikų dienos centras, Arkivyskupo Jurgio Matulaičio parapijos Caritas

Dalini rėmėjai: Kauno miesto savivaldybė

http://www.gyvenimovartai.eu/wp-content/uploads/2014/03/1.INICIAT.KAUN_.png